Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": PiS przeciągnie sprawę projektu antyaborcyjnego?

W poniedziałek przed Sejmem oraz w całej Polsce mają się odbyć demonstracje przeciwko pracom nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego. W ten sam dzień sejmowa komisja zajmie się projektem "Zatrzymaj aborcję". O dalszym losie projektu pisze dziennik.

Jak pisze Michał Kolanko w "Rzeczpospolitej", projekt "Zatrzymaj aborcję" autorstwa Kai Godek został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości. Prace w komisji Rodziny i Polityki Społecznej jednak długo się nie rozpoczynały. Ma to się zmienić dzisiaj.

Przypomnijmy, że projekt zakłada zakazanie obowiązującej obecnie w ramach tzw. kompromisu aborcyjnego, możliwości przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Reklama

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", PiS może jednak nie zająć się projektem w tej kadencji. W partii mówi się, że najpewniej zostanie powołana podkomisja, która będzie pracować nad ustawą.

"Możliwe, że projekt zostanie tam aż do wyborów parlamentarnych w 2019 roku" - twierdzi jeden z rozmówców dziennika z PiS.

Więcej w "Rzeczpospolitej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy