Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Parlament pod nowym okiem

Nowym komendantem Straży Marszałkowskiej, czyli w praktyce szefem ochrony Sejmu zostanie były oficer BOR Arkadiusz Koschalke - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Koschalke przed tygodniem został mianowany zastępcą komendanta. Ale od 1 sierpnia awansuje. Na stanowisku szefa Straży Marszałkowskiej zastąpi Mieczysława Kurasa, który pełni tę funkcję od 2006 roku i odchodzi w atmosferze skandalu.

Reklama

Kuras złożył wypowiedzenie po medialnych informacjach, że w Sejmie zginęło trzysta sztuk amunicji. W Kancelarii Sejmu powołano komisję, która ustaliła, że naboje zawieruszyły się wskutek prostego błędu. Zamiast do magazynu trafiły do funkcjonariusza odpowiadającego za szkolenia na strzelnicy.

W BOR Koschalke był szefem oddziału zajmującego się właśnie zabezpieczeniem budynków rządowych. Świetnie zna też kompleks budynków parlamentu. Ochraniał marszałków Sejmu Józefa Zycha i Macieja Płażyńskiego, a w 1999 roku odpowiadał za zabezpieczenie Wizyty Jana Pawła II w parlamencie.

Zdaniem Jerzego Dziewulskiego, byłego posła SLD i specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa, nowy komendant będzie mieć zadanie przekonania posłów do większej dbałości o bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej na temat: Straż Marszałkowska | Sejm RP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy