Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Odmienią "zgnuśniały wizerunek" PO?

Po przegranych wyborach prezydenckich przez Bronisława Komorowskiego, Platforma Obywatelska postanowiła otworzyć się na młodych. W ten sposób partia chce "odmienić zgnuśniały wizerunek".

Jak pisze Izabela Kacprzak w "Rzeczpospolitej", po porażce Bronisława Komorowskiego działacze PO chcą szybkiej wymiany pokoleniowej.

Odmładzanie partii rządzącej ma się zacząć od telewizji. Z programów publicystycznych znikną "starzy wyjadacze": Stefan Niesiołowski, Julia Pitera czy Adam Szejnfeld. Ich miejsce zajmą młodzi posłowie i samorządowcy, np. Borys Budka i Michał Szczerba - czytamy.

Jeden z polityków PO tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej", że Polacy mają dość "oklepanych polityków, którzy zawsze mówią to samo i tak samo".

Reklama

O otwarciu na młodych, którzy odmienią "zgnuśniały wizerunek partii", mówiono na wieczorze rozliczeń po porażce wyborczej Komorowskiego oraz na posiedzeniu Klubu PO.

"Diagnoza jest dla nas bolesna. Czy starszy pan siedzący od 20 lat w Sejmie może rozumieć 20-latka bez pracy? Czy jest dla niego wiarygodny?" - to słowa jedne z młodszych działaczy partii.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama