Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Niecodzienny awans generalski szefa BOR

Szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski zostanie generałem brygady na skróty – informuje gazeta.

Izabela Kacprzak na łamach "Rzeczpospolitej" przygląda się błyskawicznemu awansowi generalskiemu szefa BOR Andrzeja Pawlikowskiego.

"2 września Pawlikowski z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację na stopień generała brygady. Awans po zaledwie dziewięciu miesiącach pracy to sytuacja niecodzienna. Tym bardziej że do dziś nie została wyjaśniona afera z oponą w samochodzie BOR, którym jechał prezydent Duda" - czytamy.

"Rzeczpospolita" pisze, że to nie jedyne kontrowersje związane z awansem. Wątpliwości rodzi sam powrót Pawlikowskiego do służby BOR w grudniu 2015 roku. Stało się to z pominięciem procedur stosowanych wobec nowych funkcjonariuszy. W MSWiA dokonano wówczas prawnego manewru - pisze dziennik.

Reklama

Gdyby Pawlikowskiego przyjmowano na normalnych zasadach jak nowego funkcjonariusza, musiałby przejść trzyletni okres przygotowawczy, a po nim trafiłby do służby czynnej. Ewentualny awans na wyższy stopień przysługiwałby mu po minimum półtora roku za wyjątkowe zasługi w służbie. Tymczasem dzięki "reaktywacji" od razu został szefem BOR na etacie generała dywizji, za który przysługuje ok. 15 tys. zł wynagrodzenia - czytamy.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy