Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Narodowcy i Korwin zagrożą PiS?

Konfederacja – wspólna lista narodowców i Korwin-Mikkego – może być zagrożeniem dla wyniku PiS – pisze "Rzeczpospolita".

Jednym z głównych tematów, który napędza Konfederację w tej kampanii jest sprawa dotyczącej zadośćuczynienia za majątek zabrany ofiarom Holokaustu tzw. ustawy 447. Politycy Konfederacji wielokrotnie podkreślali w tej kampanii, że rząd PiS jest w polityce zagranicznej zbyt uległy "Izraelowi i Waszyngtonowi" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Kwestia roszczeń wobec Polski stała się jednym z tematów pytań na spotkania polityków PiS z wyborcami. Potwierdzają to rozmówcy "Rzeczpospolitej" z różnych regionów Polski uczestniczący w kampanii do europarlamentu.

Odpowiedzią PiS może być projekt zmian w prawie, który miałby być sygnałem, że obóz władzy traktuje sprawę poważnie. Plan działań miałby zostać przedstawiony już w przyszłym tygodniu. - "Decyzje co do strategii jeszcze nie zapadły" - zastrzega jednak wysoki rangą rozmówca gazety z PiS.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

JUST Act, czyli ustawa 447

Ustawa Justice for Uncompensated Survivors Today, czyli tzw. ustawa 447 daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Nie przewiduje natomiast żadnych sankcji dla państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej, które nie spełniły swych obietnic dotyczących zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom i dlatego ma głównie symboliczny, deklaratywny charakter.  


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje