Reklama

"Rzeczpospolita": Liroy o "długim" spotkaniu z Kaczyńskim

Poseł Kukiz'15 Piotr Liroy–Marzec opowiada na łamach dziennika o spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w sprawie leczniczej marihuany.

Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" rozmawiał z Piotrem Liroyem-Marcem na temat legalizacji leczniczej marihuany. Choć projektowi nie jest przychylny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, to poseł Kukiz'15 jest przekonany, że nie jest to "przegrana sprawa".

"Przeprowadzone badania pokazują, że większość Polaków chce legalizacji marihuany medycznej. Świadomość ludzi rośnie. Również w PiS" - powiedział Liroy-Marzec.

Poseł Kukiz'15 opowiedział również o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, podczas którego przekonywał prezesa PiS do legalizacji marihuany do celów leczniczych.

Reklama

"Miałem długie spotkanie z prezesem Kaczyńskim, dużo dłuższe niż planowano, i wydaje mi się, że prezes jest za medyczną marihuaną" - przyznał Liroy-Marzec.

Według słów posła Kukiz'15, "to dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu doszło do refundacji leków na bazie marihuany".

"Prezes był zdziwiony, kiedy zwróciłem uwagę, że nie ma refundacji. W ciągu tygodnia po naszym spotkaniu refundacja została wprowadzona" - ujawnia.

Liroy-Marzec przypomina, że doszło również do spotkaniu z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim, który zakomunikował posłowi Kukiz'15, że "Ministerstwo Sprawiedliwości szuka dobrych rozwiązań legislacyjnych dla legalizacji marihuany".

"Jak widać, po stronie PiS jest dobra wola. Po stronie innych ugrupowań również. (...) Na legalizacji marihuany medycznej PiS i tak zyska najwięcej, bo do historii przejdzie fakt, że to za ich rządów udało się dokonać tej prawdziwie dobrej zmiany, a nie za czasów rządów lewicowego SLD czy liberalnej PO. Legalizacja marihuany medycznej za rządów PiS, nie PO lub SLD, będzie rechotem historii" - dodał.

Cały wywiad w "Rzeczpospolitej".


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy