Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Jared Kushner i Polska

Dziadkowie zięcia Donalda Trumpa byli obywatelami II RP, a teraz ich potomkowie budują memoriał w Nowogródku - pisze w środę "Rzeczpospolita".

Pod koniec lipca zięć i starszy doradca amerykańskiego prezydenta Jared Kushner opowiedział o swoich kontaktach z Rosjanami w czasie kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Kreml na wszelkie sposoby chciał zaprzyjaźnić się z młodym miliarderem. Najciekawszy pomysł miał szef państwowego "Wnieszkonombanku" Siergiej Gorkow, który zięciowi Trumpa przywiózł prezent. Nie była to jednak rosyjska matrioszka, tylko pamiątka z Nowogródka i woreczek ziemi stamtąd. Absolwent szkoły rosyjskiego kontrwywiadu wiedział, co podarować jednemu z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Reklama

Z rodzimych okolic Adama Mickiewicza pochodzą dziadkowie ze strony ojca Jareda. Jego babcia Rae urodziła się w Nowogródku w 1923 roku, w rodzinie krawca Seidela Kushnera.

Ojciec Jareda, amerykański deweloper Charles, odwiedził wraz z żoną Nowogródek w czerwcu ubiegłego roku.

"To była już chyba jego piąta wizyta na Białorusi. W 1989 roku, jeszcze za czasów ZSRS, przyjechał wraz z mamą, która pokazała mu wszystkie miejsca związane z ich rodziną. od tamtej pory przyjeżdża tu i przywozi swoich wnuków z okazji 'bar micwy'" - mówi "Rzeczpospolitej" Tamara Wierszicka, twórczyni nowogrodzkiego Muzeum Oporu Żydowskiego, która od lat towarzyszy rodzinie Kushnera podczas wizyt na Białorusi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy