Reklama

"Rzeczpospolita": Gasiuk-Pihowicz kandydatką Nowoczesnej w stolicy?

W sobotę 21 października Nowoczesna na konwencji regionalnej w Poznaniu zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący między innymi współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się gazeta.

Jak podaje na łamach "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko, w Nowoczesnej trwa dyskusja nad kandydatem w wyborach na prezydenta Warszawy.

Przypomnijmy, że struktury Nowoczesnej nominowały Pawła Rabieja. Jego kandydatura nie została jednak potwierdzona przez zarząd partii. Tymczasem według informacji gazety, w Nowoczesnej cały czas jest rozważany scenariusz wystawienia w wyborach w stolicy Kamili Gasiuk-Pihowicz.

PO odstrasza wyborców Nowoczesnej?

Według "Rzeczpospolitej", szef partii Ryszard Petru w czasie konwencji wzmocni swoje przesłanie o budowie szerokiej koalicji przed wyborami samorządowymi. Jednocześnie wyklucza się wspólną listę tylko z Platforma Obywatelską. 

Reklama

"Z naszych analiz wynika, że takie połączenie tylko odstrasza naszych wyborców i nie przynosi korzyści" - mówi gazecie jeden ze współpracowników Petru.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy