Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Duda zaskoczony przegraną Jakiego

Prezydent Andrzej Duda komentuje na łamach dziennika przegraną Patryka Jakiego w wyborach prezydenckich w Warszawie i rozmowę z Donaldem Tuskiem na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

"Rzeczpospolita" w dodatku "Plus Minus" opublikowała obszerny wywiad z Andrzejem Dudą. Prezydent między innymi skomentował przegraną już w pierwszej turze kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego w walce o fotel prezydenta Warszawy.

"W pewnym sensie oczywiście jest to zaskoczenie. Z drugiej strony na tym właśnie polegają wybory i demokracja. Wygrywa ten, kto przekona do siebie, do swojego programu więcej wyborców" - stwierdził Duda.

Zapytany o to, czy przyczyną porażki Jakiego z Rafałem Trzaskowskim była "zbytnia jak na Warszawę siermiężność kampanii wyborczej", Duda uchylił się od jednoznacznej odpowiedzi. "Przepraszam, ale to ocenili wyborcy. Ja ze względu na miejsce zamieszkania nie głosowałem w Warszawie" - powiedział "Rzeczpospolitej".

Reklama

Prezydent skomentował również, jak pisze gazeta "szokującą" sytuację, jaką miała być rozmowa z Donaldem Tuskiem na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

"Zdumiała mnie ta ocena. Spotkało się dwóch ludzi na gruncie obcego kraju i międzypaństwowej instytucji. Nie jesteśmy może kolegami, ale mówimy w tym samym języku i się znamy. Zamieniliśmy kilka zdań. Głównie żartowaliśmy, żeby rozładować napięcie. On miał zaraz wystąpienie, ja też miałem wystąpienie" - powiedział.

Cały wywiad w "Rzeczpospolita Plus Minus".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy