Reklama

"Rzeczpospolita": Duda wykorzystuje potknięcia Komorowskiego

Konflikty w sztabie źle wpływają na kampanię prezydenta. Sprzyja to kandydatowi PiS, który bardzo dba, by nie popaść w samozadowolenie, ale ma świadomość, że kampania idzie po jego myśli, często nawet bez jego udziału.

Korzystna dla Dudy okazała się propozycja debaty, z którą wyszedł Paweł Kukiz i którą miałby poprowadzić. - Duda zareagował natychmiast na Twitterze i bez żadnych konsultacji ofertę przyjął - mówią nam jego sztabowcy.

To postawiło w trudnej sytuacji Komorowskiego. Z jednej strony prezydent nie chciał pozwolić, by ton jego działaniom nadawał niedoświadczony polityk. Z drugiej musiał mieć świadomość, że odmowa zostanie odebrana jako tchórzostwo. Ostatecznie zdecydował, że w debacie udziału nie weźmie.

Przyszedł też z nieoczekiwaną pomocą Dudzie, gdy podczas wtorkowego spaceru po Warszawie zignorował ojca walczącego o spotkania ze swoimi dziećmi. Mężczyzna pojawił się dzień później pod siedzibą PiS przed startem dudabusu. Kandydat PiS natychmiast zaprosił go do utworzonego przez siebie Biura Pomocy Prawnej.

Reklama

Atmosfera w sztabie drugiego kandydata nie jest tak dobra. Kampanię Komorowskiego paraliżują konflikty w sztabie. Zamiast zastanawiać się nad kolejnymi posunięciami, w otoczeniu prezydenta trwa wyścig, kto pierwszy obwini inną frakcję. Kozłem ofiarnym stał się szef sztabu Robert Tyszkiewicz - pisze gazeta.

- Łatwo zrzucić winę na Tyszkiewicza, a często więcej do powiedzenia miały mniej eksponowane osoby - mówi osoba z otoczenia Komorowskiego.

Sztab próbuje też naprawiać nietrafione pomysły. Złe wrażenie z wtorkowego spaceru po Warszawie próbowano zatrzeć w środę. Rozmowy Komorowskiego z ludźmi na Powiślu zdominowało spotkanie z kobietą na wózku inwalidzkim. Początkowo prezydent nie zareagował na jej żale i kontynuował spacer. Po podpowiedzi współpracowników wyciągnął jednak telefon i umówił niepełnosprawną na spotkanie ze swoją minister Ireną Wójcicką, a następnie zabrał kobietę ze sobą.

Rzeczpospolita

Reklama

Reklama

Reklama