Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Bronisław Komorowski nie przyznaje się do PO?

"Prezydent bez partii" – tak gazeta tytułuje artykuł dotyczący niechęci Bronisława Komorowskiego do afiszowania się szyldem Platformy Obywatelskiej.

Jak donosi "Rzeczpospolita", w Platformie narasta frustracja, bo Bronisław Komorowski jak ognia unika partyjnego szyldu. Dlaczego?

Reklama

To element szerszej strategii. Komorowski prezentuje się jako kandydat ponadpartyjny, bo według rozmówców "Rzeczpospolitej" z jego otoczenia, chce uniknąć sytuacji, w której wybory prezydenckie przekształcą się w głosowanie nad rządami PO.

Między innymi z tego powodu na czele terenowych sztabów wyborczych prezydenta nie stanęli regionalni przywódcy PO, ale samorządowcy, jak na przykład marszałkowie województw: Marek Sowa w Małopolsce czy Olgierd Geblewicz w Zachodniopomorskiem.

PO trzymana jest z dala od strategii kampanii - zarząd partii nie ma na nią wpływu. To także budzi coraz większe zastrzeżenia kluczowych osób w partii - członków rządu i doradców premier Ewy Kopacz. Czemu? Bo mimo wprowadzania kolejnych etapów kampanii notowania Komorowskiego spadają.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama