Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Bogacze i najwięksi dłużnicy w Sejmie

Wtorkowa "Rzeczpospolita" prześwietliła oświadczenia majątkowe polskich posłów. Liderem rankingu jest Mirosław Koźlakiewicz, członek Platformy Obywatelskiej, którego majątek oszacowano na 46 mln złotych. W czołówce znaleźli się też jego partyjni koledzy.

Z analizy przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą" wynika, że majątek Ewy Kopacz wcale nie przedstawia się najokazalej. Premier jest właścicielką niewielkiego mieszkania i kilkuletniego samochodu. Zgromadziła też kilkadziesiąt tysięcy oszczędności, ale spłaca też półmilionowy kredyt. Prezes Prawa i Sprawiedliwości też wypada dosyć skromnie. Jest posiadaczem domu i ma niezbyt wielkie oszczędności. Ponadto zaciągnął i spłaca pożyczkę. 

Czy politycy powinni tyle zarabiać? Wypowiedz się!

Reklama

Kolejny lider partii, szef SLD Leszek Miller zgromadził 200 tysięcy zł oszczędności, a dwie nieruchomości wycenił na prawie 2 mln złotych. 

Najlepszą pozycję w rankingu osiągnął Mirosław Koźlakiewicz z PO (46 mln zł) . Tuż za nim uplasowali się jego partyjni koledzy: Andrzej Gut-Mostowy (36,6 mln zł)  i Jan Vincent-Rostowski (26 mln zł). Na czwartym miejscu znalazł się Marek Niedbała z SLD, a pierwsza posłanka z PiS Dorota Arciszewska-Milewczyk zajęła siódmą pozycję. 

Zaskakujące pozycje w oświadczeniach posłów

Najbogatsi posłowie największe zyski czerpią jednak nie z działalności w Sejmie, ale z własnych inicjatyw. Przykładowo najbardziej majętny poseł zajmuje się hodowlą i sprzedażą drobiu - informuje "Rzeczpospolita".

Co ciekawe, ci którzy posiadają najwięcej, często są też bardzo zadłużeni. Rekordzistką jest posłanka PiS, Arciszewska-Milewczyk. Jej zobowiązania oszacowano na ponad 27 mln złotych. 

"Rzeczpospolita" informuje też o zaskakujących pozycjach, które pojawiły się w oświadczeniach. Marszałek Sikorski może pochwalić się nie tylko historycznym motocyklem MW 650, ale i zabytkowymi organami. Z kolei Cezary Grabarczyk łodzią żaglową Mak 747, a Henryk Kmiecik z PSL aparatem kosmetycznym likwidującym... owłosienie.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy