Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Będą finansowe kary za złe zachowanie posłów?

"Szefowej Komisji Etyki Poselskiej marzy się wprowadzenie kar finansowych dla sejmowych skandalistów" - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta wymienia wiele przykładów, w których zastosowanie takiej kary byłoby bardzo adekwatne.

Izabela Kacprzak podaje w swoim artykule liczne przykłady na niekulturalne zachowanie posłów. Wspomina zarówno byłego posła Janusza Palikota, jak i incydenty z udziałem posłów obecnie zasiadających w sejmowych ławach. W tym kontekście pojawią się m.in. takie nazwiska jak Stefan Niesiołowski, Paweł Kukiz, czy Krystyna Pawłowicz. 

Obszerna część artykułu jest jednak poświęcona posłowi PiS Piotrowi Pyzikowi, który we wrześniu stanie przed Komisją Etyki za wykonanie w Sejmie wulgarnego gestu. Przypomnijmy, że chodzi o zachowanie z 21 lipca, kiedy poseł Pyzik na sali obrad pokazał środkowy palec.

Reklama

"Takiego skandalu jeszcze w Sejmie nie było" - powiedziała "Rz" szefowa Komisji Etyki i posłanka PO Izabela Mrzygłocka. Dodaje przy tym, że jest za zaostrzeniem kar za złe zachowanie posłów, tak aby były one dotkliwe finansowo. Obecnie największą karą, jaką może otrzymać poseł jest nagana, która nie wiąże się z żadną karą finansową. 

Jak przypomina autorka artykułu, obecny język sejmowej dyskusji, w którym dominuje "zjeżdżaj" i "spadaj" to rzeczywiście spore pole do manewru dla zasądzania kar. 

Więcej w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy