Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Armia czeka na ochotników

Przynajmniej 5700 ochotników może w tym roku powołać do służby przygotowawczej polska armia – pisze Marek Kozubal na łamach "Rzeczpospolitej".

Powołań, według informacji "Rz", może być więcej. Wszystko zależy od tego ilu ochotników zgłosi się do Wojskowej Komendy Uzupełnień i potrzeb danych jednostek wojskowych.

Do najbliższych miejsca zamieszkania oddziałów WKU mogą zgłaszać się osoby, które mają uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie były karane, mają polskie obywatelstwo, ukończyły osiemnaście lat i legitymują się przynajmniej gimnazjalnym wykształceniem.

Do WKU mogą się zgłaszać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Armia, pisze Marek Kozubal, najchętniej przyjmie osoby z wykształceniem technicznym - łącznościowców i informatyków. Mile widziani są także płetwonurkowie, skoczkowie spadochronowi, przeszkoleni ratownicy medyczni i osoby znające języki obce.

Reklama

Więcej na stronie internetowej "Rzeczpospolitej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy