Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": 200-tysięczna armia? MON zwiększa liczbę żołnierzy

Resort obrony będzie, niezależnie od opinii Pałacu Prezydenckiego, realizował założenia "Strategicznego przeglądu obronnego" – informuje gazeta.

Jak pisze w "Rzeczpospolitej" Marek Kozubal, pomimo słabnącej pozycji Antoniego Macierewicza, kierowany przez ministra resort nie wycofuje się z głównych założeń dotyczących zmian w armii. Planowane zmiany zostały zawarte w przygotowanej przez zespół ekspertów pod kierownictwem wiceministra obrony Tomasza Szatkowskiego Koncepcji Obronnej RP, a także w "Strategicznym przeglądzie obronnym". Ten ostatni dokument częściowo jest niejawny - czytamy.

Jakie zmiany przygotował resort obrony? Planowane jest m.in. zwiększenie liczby żołnierzy do 200 tys., a także wydatków na obronę. Wiceminister Szatkowski potwierdził, że ogólna liczba samobieżnych 155-mm haubic Krab w Wojsku Polskim ma wynieść około 500.

Reklama

Dziennik informuje, że tworzona będzie też dywizja pancerna. Kluczowym elementem "Strategicznego przeglądu wojskowego" jest budowa tzw. systemu antydostępowego, utrudniającego prowadzenie agresji wobec Polski i zajęcie nawet części terytorium kraju.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy