Reklama

Reklama

"Rz": Zagadkowa decyzja MON. Poszło o wyżywienie na szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej nie chciało podpisać kontraktu z firmą, która ma kuchnie na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie odbywał się lipcowy szczyt NATO. Ale - jak czytamy w "Rzeczpospolitej" - wybrany dostawca kateringu i tak skorzystał z jej usług.

Reklama

Sodexo Polska to oficjalny dostawca usług kateringowych na stadionie PGE Narodowy i partner obiektu z doświadczeniem przy organizacji prestiżowych imprez. To jednak nie wystarczyło MON i firma odpadła w staraniach o możliwość żywienia uczestników niedawnego szczytu NATO - pisze Izabela Kacprzak na łamach "Rz".

Organizacja szczytu odbywała się w ramach specustawy, dlatego niejawne są szczegóły wyboru konkretnej firmy, która zapewniła wyżywienia uczestnikom tego wydarzenia.

Reklama

Wiadomo, że kontrakt z MON podpisała firma MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel z Ożarowa Mazowieckiego. Nieznane są jednak koszty tej współpracy.

Jak podaje autorka artykułu, sprawa jest o tyle zastanawiająca, że zwycięski Mazurkas i tak skorzystał z usług Sodexo, który zaproponował mu udostępnienie swych magazynów i kuchni na Narodowym.

Firmy nie ujawniają, ile Mazurkas zapłacił Sodexo. Dlatego też nie wiadomo, czy i o ile mniej resort mógłby wydać na katering, gdyby obyło się bez pośredników.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama