Reklama

Reklama

"Rz": Wątpliwa dotacja premiera dla fundacji o. Rydzyka

Premier przyznał dotację m.in dla parku Lux Veritatis bez konkursu i pomimo negatywnej opinii swojego zespołu - informuje "Rzeczpospolita".

Jak informuje "Rzeczpospolita", Najwyższa Izba Kontroli podważa przyznanie z budżetu Kancelarii Premiera pięciu dotacji z pominięciem otwartego konkursu.

Wątpliwości wzbudziły m.in. dotacja dla ośrodka zdrowia prowadzonego przez ojców bonifratrów w Warszawie oraz dotacja na Park Pamięci Narodowej fundacji Lux Veritatis, prowadzonej przez o. Tadeusza Rydzyka.

Zakwestionowane dotacje miały negatywne rekomendacje zespołu ds. rozpatrywania ofert realizacji zadania publicznego przy premierze. Szef KPRM Michał Dworczyk nie odniósł się do tych opinii na piśmie i rekomendował premierowi dofinansowanie wniosków w specjalnym trybie. 

Kancelaria Premiera w sumie wydała na dotacje 6 mln 256 tys. zł - informuje dziennik.

Więcej w "Rzeczpospolitej". 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama