Reklama

Reklama

"Rz": Ultimatum Pawła Szałamachy

O drugim dnie dymisji wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego donosi czwartkowa "Rzeczpospolita". Z ustaleń gazety wynika, że prawdziwym powodem utraty stanowiska była nie kontrowersyjna wypowiedź Raczkowskiego, a spór, jaki narodził się pomiędzy nim a Pawłem Szałamachą.

Jak ujawnia "Rzeczpospolita", Paweł Szałamacha postawił premier Beacie Szydło twarde warunki i  zagroził, że jeśli nie odwoła wiceministra Konrada Raczkowskiego, to sam odejdzie z rządu.

Los Raczkowskiego przypieczętował sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. To właśnie on zdecydował, że ze stanowiskiem pożegnał się zaufany człowiek wicepremiera Piotra Glińskiego.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że wniosek Szałamachy o dymisję Raczkowskiego trafił na biurko premier już w poniedziałek. "Jeszcze tego samego dnia wieczorem ku zaskoczeniu samej premier o sprawie pisały już media" - pisze dziennik.

Reklama

Z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że źródłem przecieku miał być sam Paweł Szałamacha, który poniekąd wymusił decyzję na pani premier.  "Informowanie opinii publicznej o ewentualnych dymisjach leży w wyłącznej kompetencji premiera. Ponadto Szydło była początkowo dość sceptycznie nastawiona do podpisania dymisji Raczkowskiego" - podaje gazeta.

Więcej w czwartkowej "Rzeczpospolitej".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje