Reklama

Reklama

"Rz": Spotkanie prezesa PiS z rzekomym doradcą Trumpa

Jarosław Kaczyński spotkał się z rzekomym doradcą prezydenta Trumpa, który przez brytyjskie media uznawany jest za mitomana – pisze Witold Ferfecki w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Ted Malloch - bo o nim mowa - spędził w Polsce kilka dni, a najważniejszym punktem było spotkanie 12 maja z Jarosławem Kaczyńskim. "Rozmawialiśmy o spotkaniach, które polski rząd chciałby odbyć z różnymi przywódcami politycznymi w Waszyngtonie" - mówił dziennikarzom amerykański gość.

Jednak z informacji "Rz" wynika, że PiS-owi zależało na tym spotkaniu, ponieważ Malloch przedstawiany jest jako kandydat na ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej. "Problem w tym, że Amerykanie tego nie potwierdzają"- czytamy. Ponadto Malloch niejednokrotnie w publicznych wypowiedziach krytykował UE, porównując ją do ZSRR.

Reklama

Dodatkowe kontrowersje wywołuje fakt, że Amerykanin dopuścił się przekłamań w autobiografii, twierdząc m.in. że jest potomkiem prezydenta Theodore'a Roosevelta, a Margaret Thatcher przed kamerami CNN nazwała go geniuszem, co zdemaskowały brytyjskie media.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Rz".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne