Reklama

Reklama

"Rz": Służby szykują się na dwie wielkie imprezy

Furgony dla antyterrorystów, kamery w śmigłowcach i roboty do wykrywania bomb - to tylko część sprzętu, w jaki w tym roku zostanie doposażona policja. Służby szykują się na ŚDM i szczyt NATO.

W tym roku w Polsce odbędą się dwa ważne wydarzenia na skalę ogólnoświatową: szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. To okazja na doposażenie policji - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak dowiedział się reporterka dziennika, lista najpilniejszych zakupów związanych z uroczystościami w Krakowie zawiera kilkadziesiąt pozycji - "od kosztownego sprzętu wykrywającego ładunki wybuchowe, przez kamery w śmigłowcach, po drobniejsze rzeczy, takie jak kaski czy podręczne apteczki".

Wśród najważniejszych pozycji wymieniany jest stacjonarny system odbioru z kamer zamontowanych w śmigłowcach. Obecnie policja posiada 16 śmigłowców, kamery umożliwiające przekaz wideo znajdują się tylko w dwóch.

Reklama

Ponadto zakupione zostanie 20 furgonów dla pododdziałów antyterrorystycznych oraz ambulans i robot pirotechniczny do wykrywania ładunków wybuchowych.

Przypomnijmy, że na pół roku przed Światowymi Dniami Młodzież chęć przyjazdu do Krakowa zadeklarowało 564 tys. osób ze 157 krajów - raportował pod koniec stycznia Komitet Organizacyjny tego wydarzenia. Spotkanie papieża z młodymi odbędzie się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Również w lipcu odbędzie się w Warszawie szczyt NATO. Uważany jest za jeden z najważniejszych w historii Sojuszu.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje