Reklama

Reklama

"Rz": Sejm nie boi się już koronawirusa

W Sejmie luzowane są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję na sali plenarnej nie będzie obowiązywał limit miejsc - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli organem składającym się z posłów i senatorów, odbędzie się w Sejmie 6 sierpnia. Pierwszy raz od czasu wybuchu epidemii koronawirusa parlamentarzyści w pełnym składzie zasiądą na sali plenarnej - informuje "Rzeczpospolita".

Limity wejść na salę obrad obowiązywały od końca marca. Część posłów rozmieszczona była w innych salach przy Wiejskiej, wprowadzono możliwość głosowania zdalnego.

Reklama

Obrady Zgromadzenia Narodowego mają się odbyć przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Uczestnicy między innymi obowiązkowo mają mieć na sobie maseczki.

Ponadto, jeśli warunki epidemiczne pozwolą, po wakacjach Sejm ma zacząć wracać do normalnego trybu pracy - informuje dziennik. Pierwsze po wakacjach posiedzenie zaplanowane jest na 16 i 17 września.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama