Reklama

Reklama

"Rz": Polska zaostrza walkę z terrorystami

W czwartek w Rydze przedstawiciele polskiego rządu podpiszą protokół dodatkowy do konwencji Rady Europy o zapobieganiu terroryzmowi - informuje "Rzeczpospolita". Na mocy nowych przepisów Polacy nie będą mogli bezkarnie przyłączać się do organizacji terrorystycznych.

Bombardowanie Państwa Islamskiego to zła strategia

W chwili obecnej polski wymiar sprawiedliwości ma ograniczone możliwości do walki z terroryzmem. Karalne jest przystąpienie do organizacji terrorystycznych, uczestnictwo w jej działalności i prowadzenie szkoleń dla terrorystów.

Nowe przepisy pozwolą zakazać Polakom udziału w szkoleniach organizowanych przez grupy przestępcze i podróżowania za granicę w celach terrorystycznych - czytamy w artykule Wiktora Ferfeckiego pt. "Zakaz walki u boku ISIS".

Reklama

Polacy w organizacjach terrorystycznych

To nie koniec możliwych zmian w zwalczaniu terroryzmu przez polskie organy ścigania. Na podpis prezydenta Andrzeja Dudy czeka uchwalona przez Sejm ustawa zakazująca finansowania terroryzmu.

Szacuje się, że w szeregach organizacji terrorystycznych walczy obecnie nawet 200 osób związanych z Polską.  W samozwańczym Państwie Islamskim jest ich przynajmniej kilkanaście.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje