Reklama

Reklama

"Rz": PO zamieni Chybicką na Ujazdowskiego?

W walce o fotel prezydenta Wrocławia może szykować się kolejny zwrot akcji. Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej" obecna kandydatka PO – prof. Alicja Chybicka mogłaby zostać zastąpiona przez Kazimierza Michała Ujazdowskiego, byłego członka PiS.

Platforma Obywatelska przeprowadziła serię rozmów, które mają doprowadzić do zastąpienia obecnej kandydatki Platformy prof. Alicji Chybickiej kimś, który byłby wspólnym kandydatem PO i środowiska Rafała Dutkiewicza - pisze Michał Kolanko.

Z informacji "Rz" wynika, że jednym z sondowanych kandydatów jest europoseł i były członek PiS Kazimierz Michał Ujazdowski.

"W takim wariancie jego start byłby nie tylko próbą zwrotu do centrum i do wyborców PiS o umiarkowanych poglądach, ale też pokazaniem, że Platforma Obywatelska, nawet będąc w opozycji, przyciąga nowych ludzi" - czytamy.

Reklama

PO cały czas szuka rozwiązania, które sprawi, że mogłaby powstać koalicja z Rafałem Dutkiewiczem - podkreślają rozmówcy "Rz". 

Partii zależy na mocnym kandydacie, który pokonałby człowieka wystawionego przez PiS, bo po stolicy i Gdańsku, Wrocław jest jednym z najważniejszych dla PO wyścigów w nadciągających wyborach samorządowych. 

Więcej we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama