Reklama

Reklama

„Rz”: PO słabnie, PiS rośnie w siłę?

Wynik uzyskany przez Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich jest drugim najsłabszym rezultatem w historii PO. Dumny może być Andrzej Duda, więcej głosów zdobył tylko Jarosław Kaczyński w 2010 roku – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", analiza wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich pozwala zobrazować obecna sytuację dwóch największych partii politycznych.

Reklama

Paweł Majewski przeanalizował nie tylko wybory prezydenckie ale również ostatnie wybory parlamentarne, wniosków jest kilka. Główny to spadek temperatury sporu na linii PO - PiS.

Niedzielny wynik Bronisława Komorowskiego jest drugim najgorszym wynikiem PO od czasów porażki tej partii w wyborach parlamentarnych w 2005 roku.

Poparcie jakie uzyskał Andrzej Duda to z kolei drugi najlepszy wynik w PiS. Jest słabszy tylko od wyniku Jarosława Kaczyńskiego z pierwszej tury wyborów prezydenckich w  2010 roku.

Spadek poparcia dla Komorowskiego po pierwszej turze zdecyduje o zwycięstwie Dudy! Wypowiedz się!

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". 

1. Na kogo oddasz swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich 2015?Dowiedz się więcej na temat: wybory prezydenckie 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy