Reklama

Reklama

"Rz": Pierwszy projekt o in vitro od wyborów

Grupa posłów złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o in vitro – podała "Rzeczpospolita". Pod projektem zaostrzającym przepisy nie podpisali się parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Pomysłodawcą projektu nowelizacji ustawy jest niezrzeszony poseł Jan Klawiter, który do parlamentu dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości. Projekt złożyła grupa posłów (głównie z ruchu Kukiz’15), w tym m.in. Paweł Kukiz i Marek Biernacki z PO.

Reklama

Do najważniejszych założeń projektu, czytamy w artykule Wiktora Ferfeckiego, należą "możliwość zapłodnienia tylko jednej komórki jajowej i zakaz mrożenia zarodków". Według ustawy przyjętej za rządów PO można zapładniać sześć komórek jajowych (limit nie dotyczy m.in. kobiet powyżej 35. roku życia), a zarodki, które nie zostały wykorzystane są zamrażane.

Wątpliwości specjalistów

"Rzeczpospolita" przypomina, że to pierwszy projekt po wyborach parlamentarnych zaostrzający przepisy o in vitro. Nie wiadomo, jak zareagują na niego posłowie PiS. Przedstawiciele partii rządzącej nie podpisali się pod projektem Jana Klawitera.

Projekt, pisze Wiktor Ferfecki, budzi wątpliwości specjalistów, m.in. zmniejsza skuteczność procedury.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy