Reklama

Reklama

​"Rz": Państwo polskie pozwane za szczepienie z powikłaniami

Milion złotych odszkodowania i 2 tys. zł miesięcznie dożywotniej renty - domagają się od Skarbu Państwa rodzice dziecka, u którego wystąpiła gruźlica poszczepienna. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Pozew wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie - informuje autorka artykułu Joanna Ćwiek.

"Rodzice są zdania, że skoro państwo wprowadziło obowiązek szczepienia dziecka w pierwszej dobie, a oni się do niego zastosowali, to państwo powinno wziąć na siebie za to odpowiedzialność" - mówi gazecie mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziców.

Mec. Tetela oddaje, że z jego informacji wynika, że jest to pierwszy tego typu pozew przeciwko państwu polskiemu. Prawnik ocenia także, że szanse na wygraną w procesie są spore, ponieważ lekarze potwierdzili, że choroba dziecka była następstwem szczepienia.

Reklama

Na korzystny dla rodziców werdykt procesu liczy też stowarzyszenie zrzeszające przeciwników szczepionek STOP NOP. "Wygrana umocniłaby ich pozycję i zwiększyła szansę przygotowanego przez nich projektu ustawy, który znosi obowiązek szczepień. Pod tym projektem podpisało się 22 tys. osób" - precyzuje "Rzeczpospolita".

Więcej w "Rzeczpospolitej".


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy