Reklama

Reklama

"Rz": Odpowiedź MSWiA ws. dostępu do broni

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński odpowiedział na interpelację posła klubu Kukiz'15 Tomasza Rzymkowskiego ws. ewentualnego rozszerzenia dostępu do broni. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Parlamentarzysta złożył interpelację "w kontekście zagrożenia zewnętrznego, jak i przed napływem islamskich imigrantów". Zwolennikiem większego dostępu do broni - w ramach obrony terytorialnej - jest także Paweł Kukiz.

Grupa posłów klubu parlamentarnego Kukiz'15 w poniedziałek odwiedziła radomską Fabrykę Broni "Łucznik".

- Nowoczesna fabryka w Radomiu ma ogromny potencjał i możliwości, by samodzielnie zaopatrzyć tak obronę terytorialną, jak i armię w karabiny. Nie ma konieczności, by wydawać kolosalne pieniądze na zakup broni pochodzącej z innych państw, bo jesteśmy z całą pewnością samowystarczalni - mówił lider Kukiz'15.

Reklama

Komórki obrony terytorialnej

Większy dostęp do broni, ocenił Paweł Kukiz, powinien być nagrodą, zwłaszcza dla młodych ludzi, za współuczestnictwo w obronie terytorialnej. - Myślałem o tym, by podstawowe komórki obrony terytorialnej budować na bazie ochotniczych straży pożarnych - dodał parlamentarzysta.

W odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Rzymkowskiego wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał, że resort "nie planuje inicjatyw legislacyjnych dotyczących ustawy o broni i amunicji, mających na celu liberalizację dostępu do broni".

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje