Reklama

"Rz": Nieudana szarża Marka Kuchcińskiego

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabiegał o funkcję wicemarszałka w rozpoczętej właśnie nowej kadencji Sejmu. Choć miał mocne karty, nie zgodziło się na to kierownictwo PiS - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Przypomnijmy, że we wtorek 12 listopada Sejm nowej kadencji zainaugurował działalność. Marszałkiem została Elżbieta Witek. PiS ma też dwóch wicemarszałków: Małgorzatę Gosiewską i Ryszarda Terleckiego.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że w to stanowisko celował też Marek Kuchciński, który stracił funkcję marszałka Sejmu po aferze samolotowej. 

"Układ, jaki zawarł z prezesem PiS, był taki: jeśli zrobisz dobry wynik w wyborach, będziesz wicemarszałkiem" - mówi w rozmowie z dziennikiem jeden z polityków PiS.

Byłemu marszałkowi zależało na objęciu stanowiska, bo chciał kontynuować parlamentarną dyplomację, czyli kwestie, o które szczególnie dbał kierując pracami Sejmu - zwraca uwagę "Rz". 

Kuchciński zdobył na Podkarpaciu rekordową liczbę głosów - 61 tys., niemal dwa razy więcej niż przed czterema laty. Mimo to nie został wicemarszałkiem. 

Według gazety, "zaważyć miały kwestie wizerunkowe i przekonanie, że Kuchciński byłby łatwym celem do ataków dla opozycji". 

Ostatecznie Kuchciński musi zadowolić się funkcją wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS (szefem klubu jest tak jak w poprzedniej kadencji Ryszard Terlecki). "W kierownictwie istnieje poczucie, że został skrzywdzony, a w jego rzekomej aferze nie było złamania prawa, a nawet dobrych obyczajów. Na pewno dostanie jeszcze jakieś propozycje i nie wierzę w to, że całą kadencję będzie szeregowym posłem" - mówi dziennikowi jeden z polityków PiS.

Reklama

Kuchciński: Układu nie było. Fakenews

Do doniesień dziennika odniósł się na Twitterze Marek Kuchciński. 

"Informacje, jakie podała 'Rzeczpospolita' na mój temat są nieprawdziwe.

Żadnego układu dot. funkcji wicemarszałka Sejmu nie było.

#fakenews" - napisał.


Więcej w "Rzeczpospolitej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy