Reklama

Reklama

"Rz": Niespodziewana dymisja szefa Poltransplantu

Czwartkowa "Rzeczpospolita" donosi o nieoczekiwanym odwołaniu ze stanowiska szefa Poltransplantu profesora Romana Danielewicza.

Jak informuje w swojej publikacji Zuzanna Dąbrowska nowym dyrektorem w wymiarze jednej drugiej etatu ma być teraz szef Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek, dr hab. Artur Kamiński.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennika wynika, że powodem utarty stanowiska przez profesora był konflikt z wiceminister zdrowia Katarzyną Głowalą, która nadzoruje Poltransplant.

"Decyzja nie była konsultowana przez ministra z Krajową Radą Transplantacyjną, mimo że nakazuje to ustawa. Nie zostali o niej także poinformowani inni wiceministrowie" - wylicza gazeta.

W odpowiedzi na zapytanie "Rzeczpospolitej" ministerstwo jako powód odwołania wskazało na zmiany organizacyjne "polegające na połączeniu trzech instytucji w jedną, tj. Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji "Poltransplant", Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek oraz Banku Tkanek Oka oraz utratę zaufania do prof. Romana Danielewicza".

Jak wskazuje Zuzanna Dąbrowska nie wiadomo, dlaczego nastąpiła utrata zaufania, co więcej na stronie Poltransplantu czy resortu zdrowia nie ma żadnej wzmianki,  która mówiłaby o zmianach struktury i połączeniu instytucji. Wręcz przeciwnie: według wyjaśnień ministerstwa, nowy dyrektor "Artur Kamiński obecnie kieruje obiema instytucjami, w każdej z nich jest zatrudniony w wymiarze jednego etatu".

Zwolnieniem profesora Danilewicza zaskoczeni są także pracownicy.

Więcej w czwartkowej "Rzeczpospolitej".Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy