Reklama

"Rz": Najgorsze w historii oceny Ewy Kopacz i Bronisława Komorowskiego

Notowania Ewy Kopacz nigdy nie były tak złe. Premier roztrwoniła cały kapitał, którym dysponowała na starcie - wskazuje piątkowa "Rzeczpospolita". Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS wynika, że działalność Kopacz negatywnie ocenia aż 59 procent Polaków. Fatalnie wypadł też ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski.

Tocząca się kampania prezydencka okazała się mordercza dla czołowych polityków Platformy - zaznacza "Rzeczpospolita". Sondaż IBRiS wskazuje, że pracę Ewy Kopacz źle ocenia aż 59 procent ankietowanych, a pozytywnie tylko 31 proc. badanych. To najgorsze notowania od czasu, kiedy premier przejęła władzę po Donaldzie Tusku.

Wszystko wskazuje na to, że Ewa Kopacz kroczy śladami swojego poprzednika. Jak wskazuje "Rzeczpospolita", po wybuchu afery taśmowej, która wstrząsnęła całą sceną polityczną, pracę Donalda Tuska źle oceniało 68 proc. badanych, a dobrze zaledwie 25 procent. Wcześniejsza poprawa w odbiorze premier Kopacz nie przerodziła się zatem w pozytywny trend.

Reklama


Sondaż  dowodzi też, że w błyskawicznym tempie przybywa przeciwników Bronisława Komorowskiego. Podczas gdy w styczniu oceniało go negatywnie 30 procent respondentów, to dziś ta liczba wzrosła do 44 procent. Z kolei liczba ocen pozytywnych zmalała z 66 do 51 procent.

W ocenie Adama Łaszyna, specjalisty od wizerunku za kiepskie notowania głowy państwa trudno winić Platformę. Zwłaszcza, że udział Ewy Kopacz w trwającej kampanii jest minimalny.

Więcej w piątkowej "Rzeczpospolitej"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama