Reklama

"Rz": Ministerstwo płaci za wywiad z Sawickim

Ministerstwo Rolnictwa wydało 12 tysięcy złotych za wywiad z Markiem Sawickim, który ukazał się na łamach "Gazety Wyborczej" - podaje "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, chodzi o wywiad, który ukazał się kilkanaście dni temu na stronach gospodarczych "GW". Minister podejmował w nim między innymi tematy związane z odszkodowaniami wyrządzonymi przez dziki oraz cenami skupu wieprzowiny i mleka.

Za rozmowę wydrukowaną w formie ogłoszenia podatnicy zapłacili w sumie 11725, 65 złotych - ustaliła "Rzeczpospolita".

Jak jednak wyjaśnia rzecznik prasowy resortu rolnictwa, "źródło finansowania to środki budżetowe przeznaczone na działania informacyjne i promocyjne dotyczące  rolnictwa i gospodarki żywnościowej".

Reklama

W opinii rzecznika, była to "jednorazowa akcja, która pozwoliła dotrzeć z informacjami do wszystkich Polaków".

Sprawa wywiadu budzi kontrowersje, zwłaszcza teraz - w czasie protestu rolników. "Minister bez trudu dostałby się na łamy każdej gazety" - dowodzi "Rzeczpospolita".

W ocenie ekspertów z branży medialnej, to pieniądze wyrzucone w błoto. "Tego typu wywiady są sztuczne i wręcz kontrproduktywne" - wyjaśnia Sebastian Bojemski, prezes firmy PR PRacownia. Dodaje też, że artykułów, w których widać sponsoring, ludzie nie czytają.

Co ciekawe, to nie pierwsza tego rodzaju wątpliwa "inwestycja" ministra rolnictwa. W kwietniu ubiegłego roku wydał na tabliczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, po tym ja wrócił do resortu, 2644,5 złotych -  informuje dziennik. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy