Reklama

Reklama

"Rz": Kukiz'15 chce "dozbroić" Polaków

Posłowie Kukiz’15 chcą napisać od nowa ustawę o broni i amunicji. "Jest kilka celów nowej ustawy, m.in. doprecyzowanie niektórych pojęć i wprowadzenie zasady, że pozwoleń na broń nie wydaje policja, ale starostwo. Jednak przede wszystkim chcemy skończyć z uznaniowością" – mówi "Rzeczpospolitej" poseł ugrupowania Bartosz Jóźwiak.

Według policyjnych statystyk pozwolenie na broń ma 193 tys. osób. Za kilka lat takich osób miałoby być aż 1,14 mln. Taki skutek przewiduje uzasadnienie do projektu, który wniósł w Sejmie Klub Kukiz’15 - pisze Witold Ferfecki w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Posłowie chcą skończyć z uznaniowością w przyznawaniu pozwoleń na broń, argumentując, że aktualnie dwie osoby spełniające podobne kryteria mogą w dwóch różnych komendach uzyskać odmienną decyzję.

W projekcie ściśle określono kryteria, które musi spełnić każdy zainteresowany pozwoleniem. W efekcie jej uchwalenia liczba posiadaczy pozwoleń na broń miałaby wzrosnąć do do 30 na 1 tys. mieszkańców, czyli poziomu wielu krajów UE.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje