Reklama

Reklama

"Rz": KORWiN chciał podebrać posłów Kukiza

Janusz Korwin - Mikke usiłuje pozyskać kilku posłów ruchu Kukiz'15 i przekonać ich do zmiany barw - ustaliła czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak argumentuje gazeta, pole do negocjacji z posłami Kukiz'15 otworzyła KORWiN-owcom decyzja podjęta przez ruch o rezygnacji z dotacji budżetu państwa. Ugrupowanie Korwin-Mikkego, pomimo że do Sejmu się nie dostało, zagwarantowało sobie szanse na pobieranie subwencji w wysokości kilku milionów złotych rocznie.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że kilku posłów Kukiza jest z tego niezadowolonych, a szansę zwietrzyła partia KORWiN.

Do opuszczenia formacji ma zachęcać kukizowców Przemysław Wipler. Gazeta wymienia też  nazwiska posłów. Chodzi o Jacka Wilka z Kongresu Nowej Prawicy, Bartosza Józwiaka z Unii Polityki Realnej, Rafała Wójcikowskiego i Tomasza Rzymkowskiego.

Reklama

"Dwóch posłów to potwierdziło. Znam dokładnie szczegóły, warunki i wiem, co konkretnie zostało im obiecane - mówi "Rzeczpospolitej" ważny poseł Kukiz'15. "Wipler rozmawiał nie tylko z naszymi posłami, ale też z innymi. Chce mieć jakiegokolwiek posła w Sejmie, żeby mieć do niego wejście i uzasadnienie obecności w mediach" - dodaje.

Przemysław Wipler nie zaprzecza rozmowom z posłami od Kukiza, ale nie potwierdza składania im konkretnych propozycji - puentuje dziennik.

Więcej w czwartkowej "Rzeczpospolitej".Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje