Reklama

Reklama

"Rz": Koniec z absurdem. Wojsko pomoże cywilom

Jeżeli Sejm na czas uchwali przyjętą wczoraj przez rząd ustawę antyterrorystyczną, lekarze z armii wreszcie będą mogli pomagać cywilom – informuje "Rzeczpospolita".

Marek Kozubal w artykule zatytułowanym "Wojsko pomoże pielgrzymom" przypomina, że armia dysponuje własnymi lekarzami, szpitalami, karetkami i samolotami do transportowania rannych, ale dotąd nie mogła ich używać, aby nieść pomoc cywilom.

Dotychczas wsparcie wojskowej służby zdrowia dla ludności cywilnej ograniczało się wyłącznie do "pierwszej pomocy udzielanej w sytuacji wyższej konieczności" - jak tłumaczy na łamach "Rz" wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Wojskowe zgrupowanie medyczne

Absurd? Już niedługo. Jeżeli Sejm na czas uchwali przyjętą we wtorek przez rząd ustawę antyterrorystyczną, podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży "po raz pierwszy zostanie utworzone tzw. wojskowe zgrupowanie medyczne".

Reklama

W praktyce oznacza to zapewnienie sprawniejszej i szybszej opieki medycznej dla większej grupy poszkodowanych, gdyby np. doszło do zamachu terrorystycznego.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

***

Czytaj także: Rząd przyjął projekt ustawy antyterrorystycznej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje