Reklama

Reklama

"Rz": KO rozważa obywatelskiego kandydata na prezydenta

Kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta? "Poważnie brany pod uwagę jest wariant obywatelski. PO sonduje i bada szanse w wyborach prezydenckich postaci, które w tej chwili są poza politycznym światem" – pisze w środę "Rzeczpospolita".

Dotychczas - w kontekście wyborów prezydenckich - w kręgach opozycji najczęściej pojawiały się trzy nazwiska: Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego czy Małgorzaty Kidawy Błońskiej - od kiedy została kandydatką KO na primera.

"Jeśli nie zostanie premierem, możliwy jest też wariant jej (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - przyp. red.) jako kandydatki na prezydenta, ale są także inni kandydaci. Możliwe są prawybory na opozycji. Możliwy jest też kandydat obywatelski" - mówił w wywiadzie dla "Rz" Grzegorz Schetyna. 

Jak teraz ustaliła "Rz", PO sonduje szanse kandydatów spoza ścisłego kręgu polityki, takich jak np. Jerzy Owsiak czy prawnik zaangażowany w spór o praworządność Marcin Matczak. 

Reklama

"W Warszawie od dawna mówi się też o politycznych ambicjach obecnego rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara" - czytamy w dzienniku.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama