Reklama

"Rz": Bunt studentów. Nie chcą nowego regulaminu

Bunt studentów Uniwersytetu Warszawskiego przeciwko nowemu regulaminowi. Pod protestem podpisało się trzy tysiące żaków i 160 pracowników naukowych. Ich zdaniem, zmiany spowodują komercjalizację uczelni - informuje "Rzeczpospolita".

Nowe regulacje dotyczą główne mechanizmu wznawiania studiów po ich zakończeniu. W świetle starych zasad można je było wznowić nawet na jeden dzień i wtedy obronić dyplom. Teraz taka opcja nie będzie już wchodzić w grę. Jak wyjaśnia "Rzeczpospolita", od 1 października studia będą musiały być wznowione na dłuższy okres, co wiąże się z wyższymi kosztami.

Żacy nie kryją swojego oburzenia. "Nowy regulamin uderza w studentów, a konsultacje związane z ich wprowadzeniem nie uwzględniły naszych postulatów" - twierdzi w rozmowie z gazetą Monika Halak, posłanka Parlamentu Studentów UW.

Reklama

Żacy skarżą się także na okoliczności, w jakich Parlament Studentów wyraził zgodę na przyjęcie regulaminu. Podkreślają, że w trakcie obrad ani nie dokończono denaty, ani nie wyrażono zgody na przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

W piątek przed Bramą Główną Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się protest.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy