Reklama

Reklama

"Rz": Biało-Czerwoni nie zamierzają tracić czasu przed jesiennymi wyborami

Nie na budowaniu nowej partii, ale na tworzeniu wyborczych list skupiają się obecnie Biało-Czerwoni. Nowa formacja Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka nie chce tracić czasu - pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Biało- Czerwoni istnieją już dwa tygodnie, a mimo to ugrupowanie jeszcze nie zostało zarejestrowane przez sąd.

Jeden z liderów nowej formacji Grzegorz Gruchalski zapewnia w rozmowie z "Rz", że to kwestia dopełnienia przez posłów formalności do końca miesiąca, potem Biało-Czerwoni będą działać jako pełnoprawna partia.

Nowe ugrupowanie skupiło się na przygotowaniu do jesiennych wyborów. Nieoficjalnie mówi się, że niebawem do Napieralskiego i Rozenka ma dołączyć Łukasz Krupa.

Na razie nie podjęto jeszcze decyzji, czy przedstawiciele Twojego Ruchu, SLD i kilkunastu innych lewicowych partii wystartują wspólnie w wyborach parlamentarnych. Te decyzje mają zostać podjęte w sobotę. Na ten dzień zaplanowane jest posiedzenie Rady Krajowej Sojuszu.

Reklama

"Z tego zjednoczenia raczej nic nie będzie, a do jesieni zostało mało czasu, więc nie możemy zmarnować żadnej chwili"  - mówi "Rz" Napieralski.

Jak podaje dziennik,  partia do wyborów nie zamierza też marnować sił na tworzenie wojewódzkich i lokalnych struktur partyjnych. Na to ma przyjść czas po wyborach. Zamiast tego wszystkie wysiłki skupia na przygotowaniu list wyborczych.  - Mamy nadzieję, że wypełnimy je w 100 procentach - mówi Marcinowi Pieńkowskiemu z "Rz" Gruchalski.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy