Reklama

Ryszard Terlecki w "RZ": Kurski to rozwiązanie doraźne

Jacek Kurski na stanowisku prezesa Telewizji Publicznej to rozwiązanie doraźne. Media publiczne nie będą czołgiem PiS rozjeżdżającym opozycję - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Kurski na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej to "rozwiązanie doraźne". Nie można wykluczyć, że po wejściu w życie nowej ustawy medialnej, nad którą pracuje PiS, szefem TVP zostanie kto inny - mówi Ryszard Terlecki.

Zdaniem wicemarszałka Sejmu dotychczas "mieliśmy do czynienia z wydarzeniem bezprecedensowym, telewizja publiczna stanęła na czele opozycji antyrządowej" - czytamy w "RZ". Według Terleckiego w mediach publicznych doszło do "drastycznego naruszenia elementarnych zasad funkcjonowania rzetelnych mediów". 

"Media publiczne nie będą czołgiem PiS rozjeżdżającym opozycję" - zapewnia Terlecki.

Reklama


W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, polityk PiS odnosi się również do nowelizacji ustawy o służbie publicznej. "Trzeba uwolnić administrację publiczną od dygnitarzy poprzedniej władzy" - mówi Terlecki. Rozmówca "RZ" zauważa też potrzebę otworzenia administracji publicznej na ludzi młodych. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Terlecki | Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy