Reklama

Reklama

Ryszard Petru dla "Super Expressu": Polska małymi Niemcami Europy Środkowo-Wschodniej

Na kongresie NowoczesnejPL pojawili się na ludzie wkurzeni, a Polska może być małymi Niemcami Europy Środkowo-Wschodniej – przekonuje szef nowego ugrupowania politycznego Ryszard Petru.

W rozmowie z "Super Expressem" Petru przekonuje, że NowoczesnaPL nie jest partią ludzi "sytych" i zadowolonych z ostatnich 25 lat.

"Zadowoleni nie przyszliby na kongres. Pojawili się na nim ludzie wkurzeni. Ale nie na zasadzie, że wszystko jest złe, spalmy kraj i zobaczymy, co na tych zgliszczach urośnie. To jest raczej wkurzenie tych, którzy wiedzą, że moglibyśmy w Polsce więcej i lepiej" - przekonuje.

"Jesteśmy partią sytych pielęgniarek uciekających za pracą na Zachód, sytych młodych naukowców, którzy nie widzą sensu pracy na polskich uczelniach, sytych małych przedsiębiorców, którzy żyją z perspektywą upadku swojego biznesu spowodowanego przez skarbówkę" - dodaje z ironią szef NowoczesnejPL.

Reklama

Petru podkreśla również, że "Polska może być takimi małymi Niemcami Europy Środkowo-Wschodniej".

"To nie jest mrzonka, ale realna perspektywa" - przekonuje.

Więcej w "Super Expressie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama