Reklama

Reklama

Rosja testowała odłączenie kraju od światowego internetu

Moskwa próbowała odciąć swój kraj od sieci. O przeprowadzonych wiosną ćwiczeniach polegających na odłączeniu Rosji od światowego internetu poinformował jeden z operatorów telekomunikacyjnych. Plany nie powiodły się – donosi „Rzeczpospolita”.

Całkowite odcięcie Rosji od światowych sieci udaremnili mali operatorzy. Nie zastosowali się do polecenia urzędników, ponieważ wyłącznie internetu zwyczajnie im się nie opłaca.  W dodatku większość z nich korzysta z łączności satelitarne, której nie da się odciąć.

"Ten eksperyment pokazał, że mimo coraz ostrzejszych regulacji przyjmowanych wciągu ostatnich lat. Władze rosyjskie nie panują nad siecią" - donosi "Rz".

Mali operatorzy są również problematyczni jeśli chodzi o instalowanie - obowiązkowych dla dużych operatorów - programów do podglądania ruchu w sieci.  W Rosji taki obowiązek mają wszyscy operatorzy telekomunikacyjni, w tym, od sierpnia,  muszą je założyć właściciele portali społecznościowych. "By kontrwywiad mógł w czasie rzeczywistym podglądać, co w takich serwisach robią internauci - czytamy w "Rz".

Reklama

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu dziennika.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama