Reklama

Reklama

Rewolucja w mediach. "Rz": Nowe TVP i PR już za chwilę

Po przyjęciu przez Sejm tak zwanej "małej ustawy medialnej" szykuje się rewolucja kadrowa w mediach. Z ustaleń "Rzeczpospolitej wynika, że jest niemal pewne, że szefem Telewizji Polskiej zostanie obecny wiceminister kultury Jacek Kurski. Szefem "Wiadomości" może zostać Marzena Paczuska. Z kolei fotel prezesa Polskiego Radia może przejąć między innymi Barbara Stanisławczyk. Na giełdzie nazwisk pojawia się w tym kontekście także nazwisko Krzysztofa Skowrońskiego.

Po przyjęciu ustawy przez Sejm i Senat do dymisji podali się dotychczasowi szefowie TVP1, TVP2,  TVP Kultura oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Początkowo pojawiły się informacje, że Telewizyjną Agencją Informacyjną może teraz pokierować Marzena Paczuska, która był między innymi kierownikiem "Wiadomości". Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że Paczuska może zostać szefem "Wiadomości".

"Gra się toczy. To misterna konstrukcja i układanka może się jeszcze zmienić" - zdradza w rozmowie z gazetą osoba zaangażowana w proces zmian w telewizji.

Reklama

Rewolucja obejmie też Polskie Radio. Do fotela prezesa przymierzana jest między innymi Barbara Stanisławczyk.  Do tego stanowiska typowany jest też Krzysztof Skowroński.

Przypomnijmy, że przyjęta już przez Sejm i Senat nowela tzw. ustawy medialnej przewiduje między innymi wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia.

Nowelizacja zakłada też zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy