Reklama

Reklama

Prezydent powinien podpisać ustawy sądownicze? Sondaż

53 proc. respondentów uważa, że Andrzej Duda nie powinien podpisywać ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". W środę po południu prezydent ogłosił, że podpisze ustawy sądownicze.

- Te rozwiązania, które zostają wprowadzone, służą demokratyzacji państwa i są przeciwieństwem oligarchizacji państwa - oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że aż 53 proc. badanych nie chciało, by złożył on swój podpis pod ustawami zmieniającymi sądownictwo. Przeciwnego zdania było 34 proc. badanych. 13 proc. respondentów oświadczyło, że nie ma zdania w tej sprawie. 

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dniach 14-15 grudnia 2017 r. 

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy