Reklama

Reklama

Prezydent: Chcemy stabilnej i bezpiecznej Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" mówi m. in. o wyborach samorządowych, polskiej polityce wobec Ukrainy i rządzie premier Ewy Kopacz.

Prezydent wypowiedział się w kwestii ograniczania kadencji w samorządach lokalnych. "Jestem gotów do dyskusji. Pamiętajmy jednak, że coraz więcej prezydentów, wójtów i burmistrzów sprawuje władzę coraz dłużej. Powodem jest to, że dobrze wypełniają swoją funkcję" - podkreśla Bronisław Komorowski.

Reklama

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" zapytali o polską politykę wobec Ukrainy. "Dobry adwokat to taki, który pomaga, gdy się go o to prosi, a nie sam wymusza swoją pomoc. Dobry sąsiad stawia nie na krótkotrwałe efekty, ale na długofalowe. Chcemy stabilnej i bezpiecznej Ukrainy i dlatego prócz bieżącego wspierania dążymy do trwałych zmian na Ukrainie" - podkreśla prezydent.

Bronisław Komorowski ocenił także pierwsze tygodnie premier Ewy Kopacz. "Z satysfakcją odnotowuję, że obietnice pani premier, złożone na przyszły rok budżetowy, mieszczą się w granicach realizmu. Nie padły sugestie wydawania pieniędzy ponad to, czym dysponuje rząd" - przekonuje prezydent.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Bronisław Komorowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje