Reklama

Pomaska pozywa za wpis o "goleniu na łyso"

Posłanka PO Agnieszka Pomaska wytoczy proces cywilny gdańskiej radnej PiS Anny Kołakowskiej – informuje "Dziennik Bałtycki".

Pozew to pokłosie wpisu Kołakowskiej na Facebooku w sprawie tekstu dotyczącego sejmowej debaty o uchwale dotyczącej obrony suwerenności Polski. Był on zilustrowany zdjęciem posłanki Pomaskiej, która na mównicy podarła wtedy ten projekt, twierdząc, że przyjęcie uchwały byłoby kompromitacją całej Izby. "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso" - napisała wtedy o polityk PO Kołakowska.

Jak twierdzi "Dziennik Bałtycki", pozew cywilny przeciwko radnej PiS w najbliższych dniach trafi do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Pomaska chce oficjalnych przeprosin i 10 tys. zł na rzecz Fundacji Projekt: Polska, zwalczającej w ramach projektu HejtStop m.in. mowę nienawiści.

Reklama

"Sądząc po dotychczasowym zachowaniu [radnej Kołakowskiej], nie mogę liczyć na efekt pedagogiczny wyroku. Mam jednak nadzieję, że dotkliwa kara finansowa na rzecz organizacji walczącej z hejtem pomoże następnym razem zastanowić się jej dwa razy, zanim znowu zacznie używać mowy nienawiści" - komentuje w rozmowie z gazetą posłanka Pomaska.

Co na to radna Kołakowska? Czy uiści zasądzoną kwotę?

"Wolałabym więzienie! Jeśli miałabym zapłacić pieniądze na tę fundację, to będę prosiła sąd, żeby mnie wsadził do aresztu. W życiu się na to nie zgodzę dobrowolnie! Prawdopodobnie komornik będzie musiał to ściągać, bo ode mnie taka fundacja nigdy nie dostanie pieniędzy - mówi polityk PiS.

Więcej w "Dzienniku Bałtyckim".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Pomaska | Anna Kołakowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL