Reklama

Reklama

Oskarżona o łapówkę w resorcie Kudryckiej

Urzędniczka, której zarzucono przyjęcie łapówki od wysokiego rangą oficera WSI, ciągle pracuje w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - informuje "Rzeczpospolita".

42-letnia Renata O., z wykształcenia polonistka, jest zatrudniona na stanowisku radcy ministra w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. W 2001 r., gdy była naczelnikiem w Departamencie Szkolnictwa Wyższego ówczesnego Ministerstwa Edukacji Narodowej, miała przyjąć 1 tys. dolarów, 1 tys. marek niemieckich, markowe perfumy oraz alkohol. W zamian za to miała spowodować wydanie przez Ministerstwo Edukacji decyzji zezwalającej na uruchomienie trzech nowych specjalności w Wyższej Szkole Umiejętności Pedagogiczno-Ekonomicznych w Brzegu (dziś Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu).

Reklama

Łapówkę miał jej wręczyć płk Janusz Adamkiewicz, oficer WSI, którego żona Grażyna była jednym z założycieli uczelni, pełniła też funkcję jej kanclerza.

Min. Kudrycka poleciła ponowne przeprowadzenie kontroli wewnętrznej w Departamencie Szkolnictwa Wyższego. - Przeanalizowane zostaną wszystkie zakończone decyzjami, a budzące wątpliwości sprawy z okresu, kiedy O. tam pracowała - tłumaczy rzeczniczka resortu. Podkreśla, że jeżeli Renata O. zostanie skazana, straci pracę w MNiSW.

Dowiedz się więcej na temat: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna | WSI | oskarżeni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy