Reklama

Reklama

Nowy sondaż IBRiS: Nie pokonają PiS, ale zdobędą więcej głosów

Połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, występujące pod szyldem Koalicji Obywatelskiej, przegrywają z PiS-em – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Faktu" i Onetu.

Ugrupowania Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer wspólnie zdobyłyby 29,6 proc. głosów i tym samym znalazłyby się tuż za PiS. Chęć głosowania na obóz rządzący wyraziło aż 34,9 proc. wyborców.

Do Sejmu węszyłby jeszcze następujące ugrupowania: Kukiz’15 (11 proc. głosów), SLD (8 proc.), PSL (6,2 proc.).

Sondaż przeprowadzono także w drugiej wersji. Ankietowanych zapytano o ich wyborcze preferencje, ale ty razem mogli osobno wskazywać zarówno Platformę jak i Nowoczesną.

W tym przypadku również prowadzi PiS - notując poparcie na poziomie 34,5 proc. Druga jest Platforma - na którą chciałoby głosować 24,3 proc. badanych.

Reklama

Kolejno plasują się Kukiz’15 (9,8 proc.), SLD (9,2 proc.), PSL (6,6, proc.). Co ciekawe Nowoczesna nie przekracza progu wyborczego i otrzymuje jedynie 4,4 proc. głosów.

Z badania wynika, że koalicyjne ugrupowanie PO i Nowoczesnej zdobyłoby nieco więcej głosów, niż suma wyników obu partii występujących solo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy