Reklama

Reklama

"Newsweek": Schetyna bliski porozumienia z Nowacką

PO zdaje sobie sprawę, że nie jest sama w stanie zdobyć poparcia na poziomie 40-50 proc. Zaczyna się właśnie proces budowania szerokiego porozumienia opozycji. Lider PO na start do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej namawia Barbarę Nowacką i "już są bliscy porozumienia" - czytamy w "Newsweeku".

Pierwszym krokiem do konsolidacji opozycji jest tworząca się Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej na wybory samorządowe. 

Kolejnym krokiem do zjednoczenia partii opozycyjnych będą wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się na wiosnę. PO ma nadzieję, że do koalicji z Nowoczesną dołączy jeszcze PSL. 

"Władysław Kosiniak-Kamysz przyznaje, że rozmowy na ten temat już trwają" - czytamy w "Newsweeku". Jeśli ludowcy słabo wypadną w wyborach samorządowych, może to być argument do porozumienia się i startu ze wspólnych list do PE. 

Zdaniem Schetyny, przed wyborami do polskiego parlamentu do koalicji PO-Nowoczesna-PSL powinna dołączyć lewica i środowiska obywatelskie. 

Według informacji "Newsweeka", lider PO na start do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej namawia Barbarę Nowacką i "już są bliscy porozumienia". Schetyna widziałby na listach też Roberta Biedronia. 

Propozycję kandydowania mają też dostać m.in. prof. Andrzej Rzepliński, były prezes TK, oraz prof. Marcin Matczak, prawnik. 

Najtrudniejsze rozmowy - według tygodnika - czekają Schetynę z SLD. 

Więcej w "Newsweeku". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy