Reklama

Reklama

"Newsweek": Mąż Ogórek na celowniku prokuratury. Nowe doniesienie

"Newsweek" dotarł do treści nowego doniesienia na Piotra Mochnaczewskiego, męża Magdaleny Ogórek, kandydatki SLD na prezydenta. Prywatna uczelnia Viamoda zarzuca mu załatwianie prywatnych interesów na koszt pracodawcy, między innymi podróże po Polsce i noclegi w hotelach.

Uczelnia, na której do sierpnia 2014 roku Mochnaczewski pełnił funkcje kanclerza, twierdzi, że jego eskapady i wydatki kosztowały szkołę 29 tys. zł - dowiedział się "Newsweek. 

"Bardzo często korzystał z usług hotelarskich, gastronomicznych w drogich restauracjach czy przejazdów kolejowych i lotniczych na koszt Uczelni (...). Pobierał fakturę VAT wystawianą na Uczelnię i żądał zwrotu kosztów lub po prostu korzystał z karty płatniczej stanowiącej własności Uczelni. Tym samym przekroczył zakres udzielonych pełnomocnictw oraz dopuścił się czynów, na skutek których Uczelnia poniosła szkodę (...)" - taki zapis znalazł się w doniesieniu, do którego dotarł tygodnik.

Reklama

Placówka zarzuca też mężowi Ogórek, że zawierał w imieniu uczelni umowy ze spółką, której był większościowym właścicielem i prezesem.

Z szacunków Viamody wynika, że działalność Mochnaczewskiego kosztowała szkołę łącznie 68 tys. zł. Teraz uczelnia chce tę kwotę odzyskać.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje