Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Jest milion na Łączkę

Sejm przejął poprawkę w budżecie Instytutu Pamięci Narodowej, która gwarantuje dodatkowy 1 mln zł na badania genetyczne ofiar represji komunistycznych - informuje "Nasz Dziennik".

Za poprawką gwarantującą pieniądze na "badania identyfikacyjne-genetyczne DNA - odnalezionych w wyniku prac archeologicznych szczątków ofiar totalitaryzmów, ze wskazaniem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie" głosowało 437 posłów, 8 było przeciw.

Reklama

- Jesteśmy zadowoleni, o to chodziło, kwestia, która jest tak ważna, a która do tej pory nie była uregulowana w żaden sposób, znalazła swój finał, miejmy nadzieję, że na długo  - mówi Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.

PUM występował także o środki z rezerwy budżetowej z przeznaczeniem na urządzenie do badań genetycznych. Jak poinformował niedawno posłów minister Jacek Cichocki, kwota 800 tys. zł została zarządzeniem premiera z 28 listopada wygospodarowana dla uniwersytetu.

- Posiadając te fundusze, mamy finansowanie na bardzo dobrym poziomie, które zapewni nam normalną pracę. Nie będziemy musieli już o nic się martwić  - ocenia dr Andrzej Ossowski, genetyk z PUM.

Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP | badania | badania DNA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne