Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Biznesmen z Katowic zatrudni Polaków z Donbasu

Przedsiębiorca z Katowic, zajmujący się przemysłem ciężkim, chce zatrudniać Polaków z Donbasu. O sprawie pisze "Nasz Dziennik". To do redakcji tej gazety zgłosił się biznesmen.

Oferty pracy i mieszkań dla osób polskiego pochodzenia ewakuowanych ze wschodu Ukrainy zbiera także MSW.

Jak informuje biuro prasowe resortu, w banku ofert znajduje się około 100 propozycji dotyczących zatrudnienia i zamieszkania. Pracę oferują między innymi firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa z branży spożywczej.

Z propozycjami wychodzą także organizacje społeczne. Michał Dworczyk z Fundacji "Wolność i Demokracja" mówi, że jego organizacja pomaga osobom polskiego pochodzenia, które przyjechały na własną rękę do naszego kraju jeszcze w zeszłym roku.

Zgłaszają się do nas różne osoby, które oferują mieszkanie, pomoc finansową lub pomoc w znalezieniu pracy - dodaje Michał Dworczyk. Jego fundacja ma pod opieką 53 osoby.

Organizacja zabiega w MSW, by systemowy program opieki nad uchodźcami z Kartą Polaka objął także te osoby, którymi zajmuje się "Wolność i Demokracja". Dotąd fundacja w ramach zbiórki publicznej zebrała 200 tysięcy złotych, z których wypłaca uchodźcom zapomogi.

Więcej - w "Naszym Dzienniku".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje